Jablunkovské tlapky

Příběh arona

Příběh Arona, tehdy 2,5 letého, německého ovčáka, začal před Vánocemi 2021.

Zaběhnutý se přidal na procházce k paní a došel s nimi domů. Při snaze nalézt majitele se ukázalo, že je čipovaný, ale právoplatný majitel jej odmítl převzít s tím, že o něj nestojí a jestli ho tam nálezkyně nechá, tak si kamarádi myslivci s ním “poradí“.

Nálezkyně si jej nemohla nechat, a proto oslovila místní útulky, ale z kapacitních důvodů jej nebylo možné ihned umístit. V jednom získali příslib, zařídili kastraci a do doby zhojení měl Aron zůstat v dočasné péči a se přemístit do dotyčného útulku.

Po rekonvalescenci jej ale útulek nepřijal, po vánocích bylo plno. Znovu oslovila nálezkyně různé organizace, spolky, ochránce přírody a kynologické kluby, dala výzvu i do místních médiích a na facebook. Aron byl silný, 34kg puberťák, který byl sice přátelský, ale potřeboval získat alespoň základy výcviku.

Díky výzvě se objevil zájemce. Nálezkyně v dobré víře domluvila na předání, zařídila potřebná vyšetření, souhlas původního majitele a sepsala adopční smlouvu se oním zájemcem.

Záhy po předání se změnilo chování nového majitele. Vyhrožoval utracením Arona, vyhrožoval nálezkyni a nakonec přestal komunikovat s nimi úplně.

Náš spolek byl požádán o pomoc, protože Aron se svým novým majitelem žil v naší oblasti.  Začala dlouhá 4 měsíční cesta snažení, pátrání, sbírání informací, řešení s právníky, vyjednávání s novým majitelem, který nám Arona prezentoval jako neskutečně agresivního a nevychovaného.

Proto byl 34 kilový Německý ovčák zavírán celý den v bytě do klece, kde se nemohl pořádně hýbat. S krmením ho také řádně zanedbával, protože Aronek zhubnul cca na 17 kg. Jeho „cvakání zuby“ bylo interpretováno jako útok. Bohužel, pouze projevoval svoji nespokojenost, měl velký hlad a žízeň.

Aronka jsme po převzetí nechali zkontrolovat veterinářem. Kupodivu byl „jen“ podvyživený s nalomenou duší.

Pejsek nebyl a není vůbec agresivní, je přátelský mazel. „Ubytovali“ jsme ho v prověřeném psím hotelu, kde se mu majitel v rámci jeho možností věnuje. Staráme se, aby měl kvalitní příjem potravin a časem nabral na svoji původní váhu. Samozřejmě pobyt Aronka hradí náš spolek.